17 Mayıs 2015 Pazar

KAYIPSIZ BİR ZAFER

  Bugün günlerden cumartesi. Sabah Mısır'ın ilk seçilmiş lideri hakkında konuştuk arkadaşlarla. Bu gün mahkemesi vardı. İdam kararının çıkıp çıkmayacağını merak ediyorduk. Çok geçmedi ikindiyi bulmadan mahkeme sonucunu öğrendik. Sonuç bizi şaşırtmaktan çok üzdü. Hemen Fetih suresi okumak için duyurular yaptık. Aklımıza başka bir sure gelmedi o an. Bütün ayetler ayrı ayrı çok değerli ve güzeldir ama Fetih suresi zaferdir, zaferin müjdesidir.
  Allah muhafaza eylesin; Mursi'ye verilen idam kararı gerçekleştirilse bile zafer bizimdir. Çünkü zafer yalnızca inanalarındır. Kayıpsız bir zafer için ne yapmalıyız, yaptıklarımız ne kadar yeterli bilmiyorum. -zaten Allah yolun da hiç bir şey kayıp omaz.- Elimden dua etmek, Kur'an okumak, bunun yapılması için insanları teşvik etmek ve bu yazıyı yazmak geliyor.
Ve daha çok öğrenip öğretmek istiyorum, daha çok insana ulaşmak, daha yüksek sesler çıkarmak.
  Bu karar kalbimizde sadece üzüntü duygusunu ortaya çıkartmamalı. Bir kıvılcım çakmalı, harekete geçirmeli, eğer hareketliyse ivme kazandırmalı yüreğimize. Allah için, Rasulü, dini ve ümmeti için. 7 kişiden milyonlara ulaşan bir topluluğun gür sesinin bile yok sayıldığı bu dünyada engelleri aşabilmek için. Mazlumların artık mazlum olmaması, İslam yolunda, davası ve fikirleri uğruna insanların idam edilmemesi için. 
  En azından adım atmalıyız çünkü bilmeliyiz ki her atılan adım bir sonra ki adımın habercisidir. Rabbim bizleri sonu ebedi bir yurda çıkan bu yoldan ayrılmaktan muhafaza eylesin. Amin.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder